Benimle iletişime geçilmesini onaylıyorum.

   Benimle iletişime geçilmesini onaylıyorum.

   Franchising Sisteminin Faydaları

   UFRAD’dan alınan bilgilere göre; 6 yıllık istatistiklere bakıldığında, küçük işletmelerin %62’si kapanmaktadır. Franchise işletmelerinde ise %3 kapanma %14 el değiştirme gözlemlenmiştir. Franchise alanların %10’u ikinci işletmeyi %6’sı da üçüncü işletmeyi açmıştır.

   • Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırar, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.

   • Eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği.

   • Kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında franchise veren işletmenin tekniklerinden yararlanılmaktadır.

   • Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.

   • Ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları minimize edilmektedir.

   • Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danışmanlarından yararlanılmaktadır.

   • Kuruluş aşamasında leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlanması mümkün olmaktadır.

   • Reklam ve tanıtma giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.

   • İşletmeler için standart yönetim, muhasebe, satış ve stoklama fonksiyonları mümkün olmaktadır.

   Franchise Adımları

   Tanışma ve Bilgi Alışverişi

   Sunum

   Lokasyon Belirleme ve Fizibilite

   Mimari Proje Hazırlanması

   Proje Sunum ve Sözleşme

   İnşaat Aşaması

   Personel Alımı ve Eğitimi

   Açılış

   Sıkça Sorulan Sorular

   Franchise alan yatırımcıya verilen destekler nelerdir?

    

   • Yer Seçimi

   Lokasyon seçimi gıda sektöründe başarılı bir işletmenin en önemli kriterlerinden birisidir. Doğru lokasyon seçimi işletme cirolarını önemli ölçüde artırır. Just Chik’n yeni şube lokasyonlarının belirlenmesinde büyük titizlikle çalışır. Franchise adaylarının tespit ettikleri ve sundukları lokasyon alternatiflerini değerlendirerek içlerinden en verimli lokasyon için onay verir.

   Açılan mağazaların insan sirkulasyonu olan bölgeler olması gerektiğini ve fizibilite rapolarını olumsuz çıkardığımızı inanmadığımız potansiyeli düşük olan konumlarda mağaza açılmasına müsaade etmediğimizi bilmenizi isteriz.


   • Personel Eğitimi ve Temini

   Eğitim, başarılı bir işletmenin en önemli şartıdır. Bu sebeple yeni bir lokasyon açılmadan önce o lokasyonda çalışacak personel, Just Chik’n eğitim ekibi tarafından belirlenecek mekân ve zamanda gerekli oryantasyon eğitimlerini şube açılmadan önce Just Chik’n merkez mutfağında alır .
   Just Chik’n müşteri memnuniyetini sağlamak, lezzetini güncel tutmak ,çalışma standartlarını hep daha ileriye taşımak için yatırımcılarına ve çalışma arkadaşlarına sürekli eğitimler verecektir. Şube açmadan önce ve şube açıldıktan hemen sonra ayrıca periyodik olarak dönemsel eğitimler verilecektir.

   Dükkân açıldıktan sonra da eğitim ekibimiz, bilgi ve ürün kalite standartlarının korunması ve rutin eğitimler için çalışmalara devam eder. Rutin denetimlerde görülen eksikler düzeltilir, mevcut durumun geliştirilmesi için eğitim planları hazırlar.

   İnşaat süresinin bitimine yakın, yatırımcı ve Just chik’n aracılığı ile personel seçimi yapılır. Eğitimleri Just Chik’n tarafından verilir.


   • Ürün Tedariği

   Hammadde ve yarın mamül ürünleri Merkezi Satın Alma sistemiyle sözleşmeleri imzalanmış , iskontoları alınmış ulusal tedarikçilerimiz kanalıyla franchiseelarımıza ürün tedariği yapılıyor . Bu sistemle franchise işletmelerin maliyetlerini aşağıya çekiyor karlılığını yüksek tutuyoruz .


   • Reklam ve Tanıtım

   Just Chik’n çalıştığı profesyonel sosyal medya ajansı ile dijital projeler ve sosyal medya desteği sağlar. Yeni açılan şubelerin tanıtımı ve mevcut şubelerin desteklenmesinde Just Chik’n soyal medya kurumsal hesapları kullanılır. Sosyal medya reklamları ile geniş kitlelere ulaşılır. Google reklamları ve internet reklamları yeni müşteri kazanılması desteklenir.

   Just Chik’n reklam ve tanıtım için ayırdığı bütçe ile sosyal ağlar ve adworks reklamları internet üzerinden ulusal tanıtımların yanı sıra şube nezdinde broşür,ilan,billboard çalışmaları, illere özgü etkinlikler olarak değerlendirilecektir.


   • Anahtar Teslim Proje Desteği

   İşletmelerimizeki eşsiz parçaların birçoğu Just Chik’n için özel olarak tasarlanmıştır
   Franchising birimimizı tarafından verilecek proje kapsamında inşaat ve dekorasyon işlerinizi Just Chik’n standartlarında kendi mimari ekibimiz yapmaktadır. Just Chik’n dekorasyon işlerini üstlenecek ve işletmenizi size “anahtar teslim” olarak verecektir.


   • Franchise El Kitabı

   Sorunsuz bir şube açılışı için tüm yapılması gerekenleri içeren , mağazanın bütün işleyişini anlatan mağaza işletirken neler yapılması gerektiğini anlatan kitapçığı anlaşma imzalanması ile birlikte bütün tecrübemizi yatırıcımızla paylaşıyoruz .


   • Denetim ve işbirliği

   Franchise yatırımını korumak,müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak ,ürün kalitesini korumak ve standardize edebilmek için uzman ekibiyle denetimler yapar,eksikleri giderir ve satışları sürekli arttırmak için işletmecileriyle işbirliği yapar.


   • Giriş Bedeli

   Just Chik’n olarak verdiğimiz bilgi, tecrübe ve deneyim paylaşımları sonucunda (Know-how) tek sefere mahsus bir giriş bedeli talep etmekteyiz. Franchise sistemini geliştirilmesi verilecek olacak destekler eğitimler sürekli denetim ve iş geliştirme franchising sisteminin sürekliliğini sağlamak gerekliliği olan kazan- kazan mantığıylaaylık ciro üzeren %5 royalty fee bedeli alınır .

   Tümünü İncele

   Mağaza özellikleri ne olmalıdır ?

   Mağaza konseptinde yatırımın yapılacağı şehir ve bölge/merkezin özellik ve koşulları dikkate alınarak metrekare belirlenecektir.Bu metrekare ort. 70-120 m2 dir. Self- Servis konseptinde 50 m2 ye kadar alanlar yeterli olabilmektedir .

   Mekanın konum itibariyle bir tüketim merkezinde olması, işletme maliyetinin ve karlılığın en cazip olacağı bir mekanın tercih edilmesi, uygun bir cepheye sahip olması gibi unsurlar dikkate alınacaktır.


   Mekanın uygunluğuna nasıl karar veriliyor ?

   Just Chik’n franchising ekibi; mekan, bölge ve işletmeci adayının analizini içeren bir fizibilite raporu yapar ve yatırım boyutu, mekanın uygunluğu ile yatırım geri döndürme süresi üzerine öngörülerini işletmeci adayı ile paylaşır.


   Bir Just Chik’n Restoranın maliyeti ne olmaktadır ?

   Bir Just Chik’n işletmesi açılışında dekorasyondan, mobilyalara, alt yapı kurulumundan, yazılıma, reklam ürünlerinden sarf malzemesine kadar her şey Just Chik’n merkez tarafından anahtar teslim olarak teslim. Just Chik’n franchise’i olabilmeniz için gerekli anahtar teslim operasyonumuz lokasyona göre ve o noktanın maliyetine göre özel olarak hesaplanmaktadır.


   Mağaza Personel işe alım ve eğitimi nasıl yapılıyor?

   Just Chik’n ve Franchisee tarafından birlikte uygun görülen personeller Merkez Akademi mutfağında staj eğitimine alınarak franchisee’nin açılış tarihine kadar çalışacakları şubeye göre ilgili eğitimleri alarak hazır edilir. Mağaza açılışıyla beraber merkezden gönderilen personeller ve alınan personeller açılışı yapar gereken süre boyunca açılan mağazada da eğitime devam edilir. işletmenin açılması sonrasında da bilgi ve ürün kalite standartlarının korunması, denetimler raporları sonucunda ortaya çıkan eksiklikler düzeltilmesi için eğitimler aralıksız sürmektedir.


   Daha önce hiç bu sektörde çalışmadım tecrübem yok bu işi yapabilir miyim ?

   Just Chik’n franchise sisteminde, işletmecilik konusundaki tüm detaylar sizin adınıza düşündük ve planladık. İşin başında durmanıza gerek kalmadan yönetebileceğiniz bir işletme modeli sunuyoruz.

   “Dolayısıyla İşinin işçisi değil yöneticisi sahibi olursunuz”…

   Yatırımcı Just Chik’n mağazasının ihtiyacı olan tüm bilgileri gerek bilgisayarından gerekse akıllı telefonları üzerinden anlık takip edebilir. Günlük üretim ve tüketim bilgisi, ciro ve stok durumu, satış ve karlılık bilgileri, ürün satış karması, ürün reçeteleri ve personel bilgileri gibi gerekli tüm verilere Just Chik’n için özel yazılmış işletim programlarından erişilebilir.

   Ayrıca Just Chik’n Merkez franchising birimi de bu konuda bayi performanslarını sürekli takip eder. Haftalık – aylık, haberli – habersiz denetimlerinde sistem üzerinde satışları takip ederek karlılığın, verimliliğini arttırılması için sürekli şubeler için çalışmaktadır.


   Ya Usta kaçarsa ?

   Just Chik’n olarak franchising sistemimizi kurarken ustaya bağlı kalmadan, kolaylık ve verimliliğe dayalı bir mutfak proses işleyişi oluşturmak, her şubede aynı standart lezzetleri yakalamak için altyapı çalışmalarımızı kurduk. Sonuç olarak az hammaddeyle çok ürün yaparak verimliği, ürünler size ve ekibinize eğitimlerde öğretileceği şekilde çeşitli uygulamalar sonrası pişirilerek hazırlanmaktadır. Tüm uygulamalar mağazanızda mümkün olan kabiliyetler dahilindedir.

   Kolay reçete ve soslar ile mutfak prosesleri ile eli bıçak tutan, eğitilebilir her personelin yapabileceği ürünler geliştirdik.
   Örneğin: Tabaklarımızın yanına koyduğumuz yeşillik dahi doğranmış, yıkanmış, kurulanmış poşetler halinde gelir. Kullanacağınız soslar barbekü talı ekşi vs . likit halde şubeya gelir mutfak tavuğu pişirir üzerine reçetedeki miktar kadar sosu döker ürün elde edersiniz.
   Yani mutfakta sadece pişirme ve sunum yapılır .

   Dolayısıyla 4 – 5 mutfak personelinin çalıştığı mutfakta bir kaç kişi dahi gitse alttan gelen kişi işi yürütebilir. Bu süre içerisinde yeni personeller hem merkez hem franchise tarafından bulunur değerlendirilir. Gerek görülürse eğitime alınır.

   Franchise alan yatırımcıya verilen destekler nelerdir?

    

   • Yer Seçimi

   Lokasyon seçimi gıda sektöründe başarılı bir işletmenin en önemli kriterlerinden birisidir. Doğru lokasyon seçimi işletme cirolarını önemli ölçüde artırır. Just Chik’n yeni şube lokasyonlarının belirlenmesinde büyük titizlikle çalışır. Franchise adaylarının tespit ettikleri ve sundukları lokasyon alternatiflerini değerlendirerek içlerinden en verimli lokasyon için onay verir.

   Açılan mağazaların insan sirkulasyonu olan bölgeler olması gerektiğini ve fizibilite rapolarını olumsuz çıkardığımızı inanmadığımız potansiyeli düşük olan konumlarda mağaza açılmasına müsaade etmediğimizi bilmenizi isteriz.


   • Personel Eğitimi ve Temini

   Eğitim, başarılı bir işletmenin en önemli şartıdır. Bu sebeple yeni bir lokasyon açılmadan önce o lokasyonda çalışacak personel, Just Chik’n eğitim ekibi tarafından belirlenecek mekân ve zamanda gerekli oryantasyon eğitimlerini şube açılmadan önce Just Chik’n merkez mutfağında alır .
   Just Chik’n müşteri memnuniyetini sağlamak, lezzetini güncel tutmak ,çalışma standartlarını hep daha ileriye taşımak için yatırımcılarına ve çalışma arkadaşlarına sürekli eğitimler verecektir. Şube açmadan önce ve şube açıldıktan hemen sonra ayrıca periyodik olarak dönemsel eğitimler verilecektir.

   Dükkân açıldıktan sonra da eğitim ekibimiz, bilgi ve ürün kalite standartlarının korunması ve rutin eğitimler için çalışmalara devam eder. Rutin denetimlerde görülen eksikler düzeltilir, mevcut durumun geliştirilmesi için eğitim planları hazırlar.

   İnşaat süresinin bitimine yakın, yatırımcı ve Just chik’n aracılığı ile personel seçimi yapılır. Eğitimleri Just Chik’n tarafından verilir.


   • Ürün Tedariği

   Hammadde ve yarın mamül ürünleri Merkezi Satın Alma sistemiyle sözleşmeleri imzalanmış , iskontoları alınmış ulusal tedarikçilerimiz kanalıyla franchiseelarımıza ürün tedariği yapılıyor . Bu sistemle franchise işletmelerin maliyetlerini aşağıya çekiyor karlılığını yüksek tutuyoruz .


   • Reklam ve Tanıtım

   Just Chik’n çalıştığı profesyonel sosyal medya ajansı ile dijital projeler ve sosyal medya desteği sağlar. Yeni açılan şubelerin tanıtımı ve mevcut şubelerin desteklenmesinde Just Chik’n soyal medya kurumsal hesapları kullanılır. Sosyal medya reklamları ile geniş kitlelere ulaşılır. Google reklamları ve internet reklamları yeni müşteri kazanılması desteklenir.

   Just Chik’n reklam ve tanıtım için ayırdığı bütçe ile sosyal ağlar ve adworks reklamları internet üzerinden ulusal tanıtımların yanı sıra şube nezdinde broşür,ilan,billboard çalışmaları, illere özgü etkinlikler olarak değerlendirilecektir.


   • Anahtar Teslim Proje Desteği

   İşletmelerimizeki eşsiz parçaların birçoğu Just Chik’n için özel olarak tasarlanmıştır
   Franchising birimimizı tarafından verilecek proje kapsamında inşaat ve dekorasyon işlerinizi Just Chik’n standartlarında kendi mimari ekibimiz yapmaktadır. Just Chik’n dekorasyon işlerini üstlenecek ve işletmenizi size “anahtar teslim” olarak verecektir.


   • Franchise El Kitabı

   Sorunsuz bir şube açılışı için tüm yapılması gerekenleri içeren , mağazanın bütün işleyişini anlatan mağaza işletirken neler yapılması gerektiğini anlatan kitapçığı anlaşma imzalanması ile birlikte bütün tecrübemizi yatırıcımızla paylaşıyoruz .


   • Denetim ve işbirliği

   Franchise yatırımını korumak,müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak ,ürün kalitesini korumak ve standardize edebilmek için uzman ekibiyle denetimler yapar,eksikleri giderir ve satışları sürekli arttırmak için işletmecileriyle işbirliği yapar.


   • Giriş Bedeli

   Just Chik’n olarak verdiğimiz bilgi, tecrübe ve deneyim paylaşımları sonucunda (Know-how) tek sefere mahsus bir giriş bedeli talep etmekteyiz. Franchise sistemini geliştirilmesi verilecek olacak destekler eğitimler sürekli denetim ve iş geliştirme franchising sisteminin sürekliliğini sağlamak gerekliliği olan kazan- kazan mantığıylaaylık ciro üzeren %5 royalty fee bedeli alınır .

   Tümünü İncele

   Mağaza özellikleri ne olmalıdır ?

   Mağaza konseptinde yatırımın yapılacağı şehir ve bölge/merkezin özellik ve koşulları dikkate alınarak metrekare belirlenecektir.Bu metrekare ort. 70-120 m2 dir. Self- Servis konseptinde 50 m2 ye kadar alanlar yeterli olabilmektedir .

   Mekanın konum itibariyle bir tüketim merkezinde olması, işletme maliyetinin ve karlılığın en cazip olacağı bir mekanın tercih edilmesi, uygun bir cepheye sahip olması gibi unsurlar dikkate alınacaktır.


   Mekanın uygunluğuna nasıl karar veriliyor ?

   Just Chik’n franchising ekibi; mekan, bölge ve işletmeci adayının analizini içeren bir fizibilite raporu yapar ve yatırım boyutu, mekanın uygunluğu ile yatırım geri döndürme süresi üzerine öngörülerini işletmeci adayı ile paylaşır.


   Bir Just Chik’n Restoranın maliyeti ne olmaktadır ?

   Bir Just Chik’n işletmesi açılışında dekorasyondan, mobilyalara, alt yapı kurulumundan, yazılıma, reklam ürünlerinden sarf malzemesine kadar her şey Just Chik’n merkez tarafından anahtar teslim olarak teslim. Just Chik’n franchise’i olabilmeniz için gerekli anahtar teslim operasyonumuz lokasyona göre ve o noktanın maliyetine göre özel olarak hesaplanmaktadır.


   Mağaza Personel işe alım ve eğitimi nasıl yapılıyor?

   Just Chik’n ve Franchisee tarafından birlikte uygun görülen personeller Merkez Akademi mutfağında staj eğitimine alınarak franchisee’nin açılış tarihine kadar çalışacakları şubeye göre ilgili eğitimleri alarak hazır edilir. Mağaza açılışıyla beraber merkezden gönderilen personeller ve alınan personeller açılışı yapar gereken süre boyunca açılan mağazada da eğitime devam edilir. işletmenin açılması sonrasında da bilgi ve ürün kalite standartlarının korunması, denetimler raporları sonucunda ortaya çıkan eksiklikler düzeltilmesi için eğitimler aralıksız sürmektedir.


   Daha önce hiç bu sektörde çalışmadım tecrübem yok bu işi yapabilir miyim ?

   Just Chik’n franchise sisteminde, işletmecilik konusundaki tüm detaylar sizin adınıza düşündük ve planladık. İşin başında durmanıza gerek kalmadan yönetebileceğiniz bir işletme modeli sunuyoruz.

   “Dolayısıyla İşinin işçisi değil yöneticisi sahibi olursunuz”…

   Yatırımcı Just Chik’n mağazasının ihtiyacı olan tüm bilgileri gerek bilgisayarından gerekse akıllı telefonları üzerinden anlık takip edebilir. Günlük üretim ve tüketim bilgisi, ciro ve stok durumu, satış ve karlılık bilgileri, ürün satış karması, ürün reçeteleri ve personel bilgileri gibi gerekli tüm verilere Just Chik’n için özel yazılmış işletim programlarından erişilebilir.

   Ayrıca Just Chik’n Merkez franchising birimi de bu konuda bayi performanslarını sürekli takip eder. Haftalık – aylık, haberli – habersiz denetimlerinde sistem üzerinde satışları takip ederek karlılığın, verimliliğini arttırılması için sürekli şubeler için çalışmaktadır.


   Ya Usta kaçarsa ?

   Just Chik’n olarak franchising sistemimizi kurarken ustaya bağlı kalmadan, kolaylık ve verimliliğe dayalı bir mutfak proses işleyişi oluşturmak, her şubede aynı standart lezzetleri yakalamak için altyapı çalışmalarımızı kurduk. Sonuç olarak az hammaddeyle çok ürün yaparak verimliği, ürünler size ve ekibinize eğitimlerde öğretileceği şekilde çeşitli uygulamalar sonrası pişirilerek hazırlanmaktadır. Tüm uygulamalar mağazanızda mümkün olan kabiliyetler dahilindedir.

   Kolay reçete ve soslar ile mutfak prosesleri ile eli bıçak tutan, eğitilebilir her personelin yapabileceği ürünler geliştirdik.
   Örneğin: Tabaklarımızın yanına koyduğumuz yeşillik dahi doğranmış, yıkanmış, kurulanmış poşetler halinde gelir. Kullanacağınız soslar barbekü talı ekşi vs . likit halde şubeya gelir mutfak tavuğu pişirir üzerine reçetedeki miktar kadar sosu döker ürün elde edersiniz.
   Yani mutfakta sadece pişirme ve sunum yapılır .

   Dolayısıyla 4 – 5 mutfak personelinin çalıştığı mutfakta bir kaç kişi dahi gitse alttan gelen kişi işi yürütebilir. Bu süre içerisinde yeni personeller hem merkez hem franchise tarafından bulunur değerlendirilir. Gerek görülürse eğitime alınır.